Aktualności

18.09.2020 (Bytomskie Centrum Kultury), Czas

  • wykonawcy: Maciej Tomasiewicz – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna
  • Partnerem Festiwalu jest Górnośląsko-Zagłębiowska MetropoliaSponsorem Festiwalu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.Partnerem Festiwalu jest Fundacja PZU

10.09.2020 (Katowice): Nagroda Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury

  • 10.09.2020 (Katowice): Nagroda Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury

30.08.2020 (Elbląg), Czas

  • wykonawcy: Francesco Bottigliero – dyrygent, Elbląska Orkiestra Kameralna

22.08.2020 (Muzeum Śląskie), Czas

  • wykonawcy: Adam Wesołowski – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

19.06.2020 (Filharmonia Śląska), Czas

  • wykonawcy: Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

14.05.2020 (Narodowe Forum Muzyki, Wrocław) Silver Concerto

  • wykonawcy: Aleksandra Gajecka-Antosiewicz (klawesyn), Robert Kabara  (dyrygent), Śląska Orkiestra Kameralna

27.01.2020 - wydanie monograficznej płyty CD ``Industrially``

  • wykonawcy: Steven Mead (eufonium), Łukasz Długosz (flet), Aleksandra Gajecka-Antosiewicz (klawesyn), Marek Moś (dyrygent), Robert Kabara (dyrygent), Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Śląska Orkiestra Kameralna

 

27 STYCZNIA 2020 (Katowice, Filharmonia Śląska) Silver Concerto, Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Aleksandra Gajecka-Antosiewicz (klawesyn), Maciej Tomasiewicz (dyrygent), Śląska Orkiestra Kameralna

25 STYCZNIA 2020 (Katowice) Symfonia kolęd (fragmenty)

  • wykonawcy: Rodzina Pospieszalskich, Śląska Orkiestra Kameralna

10 STYCZNIA 2020 (Tychy) Symfonia kolęd (fragmenty)

  • wykonawcy: Rodzina Pospieszalskich, Śląska Orkiestra Kameralna

2.01.2020 - wydanie płyty CD ``Incepcja``, na której znalazły się:

  • 1) Silver Concerto na klawesyn, orkiestrę smyczkową i dźwięki Zabytkowej Kopalni Srebra w wykonaniu: Aleksandra Gajecka-Antosiewicz (klawesyn),  Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna
    2) Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową  w wykonaniu: Steven Mead (eufonium), Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

15 stycznia 2020 (Katowice, Filharmonia Śląska) Symfonia kolęd

  • wykonawcy Kasia Moś – wokal, Marcin Jajkiewicz – wokal, Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

6 grudnia 2019 (Racibórz) Symfonia kolęd

  • wykonawcy: Olga Bończyk – wokal, Andrzej Lampert – wokal, Francesco Bottigliero – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

16 listopada 2019 (Chorzów) Euphory Concerto (premiera), Encore Concerto, Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Steven Mead – eufonium, Łukasz Długosz – flet, Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerem Festiwalu jest Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia oraz Bytomskie Centrum Kultury

Sponsorami Festiwalu są Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz WĘGLOKOKS KRAJ Sp. z o.o.

15 listopada 2019 (Katowice, Filharmonia Śląska) Silver Concerto (premiera)

  • wykonawcy: Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn, Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

11 października 2019 (Słupsk), Encore Concerto

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Rubern Silva – dyrygent, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

10 października 2019 (Słupsk), Encore Concerto

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Rubern Silva – dyrygent, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

31 sierpnia 2019 (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku), Gliss Concerto

  • wykonawcy: Jarosław Meisner – puzon, Szymon Morus – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

7 czerwca 2019 (ICE Kraków) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

9 czerwca 2019 (Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

11 czerwca 2019 (Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

12 czerwca 2019 (Legnica, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

16 czerwca 2019 (Wrocław, Teatr Polski) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Robert Kabara – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

25 czerwca 2019 (Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki) Sinfonia industrialna

  • wykonawcy: Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent, Śląska Orkiestra Kameralna

10 maja 2019 (Poznań) Gliss Concerto

  • wykonawcy: Jarosław Meisner – puzon,  Yaroslav Shemet – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna INSO Lwów

26 kwietnia 2019 (Zielona Góra) Encore Concerto

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Marek Pijarowski – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiejowy

23 marca 2019 (Lwów) Gliss Concerto

  • Jarosław Meisner – puzon, Yaroslav Shemet – dyrygent, Orkiestra Filharmonii Lwowskiej, wydarzenie: koncert sezonowy

21 marca 2019 (Zabrze) Encore Concerto

  • Łukasz Długosz – flet, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, wydarzenie: koncert sezonowy

26 stycznia 2019 (ICE Kraków) Symfonia kolęd

  • wykonawcy: Francesco Bottigliero, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, wydarzenie: Kolędowanie z Janem Pawłem II

15 grudnia 2018 (Zamość) Encore Concerto

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Orkiestra Filharmonii w Zamościu, wydarzenie: koncert sezonowy

12 grudnia 2018 (Sosnowiec) Symfonia kolęd

  • wykonawcy: Kasia Moś – wokal, Andrzej Lampert – wokal, Marek Moś – dyrygent, Orkiestra AUKSO, wydarzenie: Koncert kolędowy

10 listopada 2018 (Bytom) Gliss Concerto, Encore Concerto, Sinfonia industrialna.

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Jarosław Meisner – puzon, Hobart Earle – dyrygent, Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, wydarzenie: Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

9 listopada 2018 (Radzionków) Suita hejnałowa

  • wykonawcy: Cracow Brass Quintet, wydarzenie: Gala koncertowa z okazji 20-lecia Miasta Radzionków

8 listopada 2018 (Katowice)

  • objęcie zaszczytnej funkcji dyrektora Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach

20 września 2018 (Chorzów) Sinfonia industrialna, Gliss Dance

  • wykonawcy: Marek Moś – dyrygent, Orkiestra AUKSO, wydarzenie: Koncert galowy na 150-lecie Miasta Chorzów

2 września 2018 (Odessa) Gliss Dance

  • wykonawcy: Hobart Earle – dyrygent, Narodowa Orkiestra Symfoniczna w Odessie, wydarzenie: Międzynarodowe Dni Odessy

1 września 2018 (Odessa) Gliss Dance

  • wykonawcy: Hobart Earle – dyrygent, Narodowa Orkiestra Symfoniczna w Odessie, wydarzenie: koncert inaugurujący sezon artystyczny 2018/2019

21 sierpnia 2018 (Krynica) Fanfara

  • wykonawcy: Tanzformation oraz Wiener Opernball Orchester, wydarzenie: 52. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy

17 sierpnia 2018 (Ełk) Encore 1

  • wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej z Warszawy, wydarzenie: Festiwal Trzy Oktawy 

27 czerwca 2018 (Praga) Gliss Dance

  • wykonawcy: Czech Ensemble, wydarzenie: Międzynarodowy Festiwal im. A. Dvoraka 

24 czerwca 2018 (Warszawa) Gliss Dance

  • wykonawcy: Polish Brass Quintet, wydarzenie: Letnie Koncerty na Grochowskiej

25 marca 2018 (Pałac w Rybnej) Gliss Koncert

  • wykonawcy: Jarosław Meisner – puzon, Mateusz Meisner – fortepian 

7 stycznia 2018 (Opera Krakowska) Symfonia kolęd

  • wykonawcy: Francesco Bottigliero – dyrygent, Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

5 stycznia 2018 (ICE Kraków) Symfonia kolęd

  • wykonawcy: Francesco Bottigliero – dyrygent, Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia
Copyright Adam Wesołowski / Realizacja Kofeina Public Relations